22 Şubat 2010

buralardayız...

 
Posted by Picasagene kaybolduk dimi...


günler geciyor ceylinim büyüyor işte aslında biz buralardayız ama yazamadık işte bloga...kuzucuk cok büyüdü cok...anneciğine yardım eder oldu. herşeyi beraber yapıyoruz..camasır asarken yardım ediyor evi süpürürken...tabi evi dagıtmayada cok yardımcı cokk...kendi odasını dagıtmak yetmiyor benim odayada musallat oldu bu aralar...yatak odamın sürgülü dolabını cekiyor içine giriyor..askıdaki kıyafetlerimi yere indiriyor..babasının kemerlerini coraplarını cıkarıyor..salona taşıyor..yani bizim evde heran hersey bulundugunuz odadan cıkabilir..mesela salondan corapda cıkabilir kasıkta...heryeri ele gecirdi bizim kız...oyuncak oynamaktan daha hevesli heryeri karıstırmak cok hosuna gidiyor..ama benim gitmiyor..sürekli peşinden etrafı toplamakdan bitap düşüyorum..gece yattıgım yeri bilmiyorum..bizim kız gece 10.30 gibi yatar sabahta 10 gibi kalkar..ee gec yatınca biraz bana az zaman kalıyor..ceylini uyutunca oyuncakları falan topla derken zaman geciveriyor..benimse pestilim cıkık...tek hobim su aralar kitap okumak ve amigurumi..yumurtalar yaptım renk renk.acemice ama...yayınlarım resimlerini

dün bakırköye gittik .benim kız 2 kere tırtıla bindi..cocuklarla oynadı..balonlarını aldı..toyzz shop un altını üstüne getirdi..bebek arabasında durmak istemedi..fazla gezmeden döndük evimize..capacitye gittik..ordada tırtıla bindi.güzel bir haftasonuydu..stres attı ana kız..babaysa yorgun düştü..bugun gene işe başladı..hiç dinlenemeden..

gecen hafta sonu adapazarındaydık..babaanne dede ziyareti yaptı ceylin..kendini cayırlara attı..kuzuların peşinden koştu durdu..dedesinin kurt köpeğine bu buuu dedi..babasıyla köpekle oynadı.anasınında yüregi kalktı..cok korkarımda köpekten bide kocaman olunca...bizim kız allah versin babası kılıklı...kulaklarını cekmişti yazın köpegin..eşimse kucak kucaga oynar köpekle..cok sever hayvanları..bense uzaktan sevmeyi tercih ederim..benden uzak olsun saglıkta olsun yeter..

ay cok karısık bir yazı olmus..olsun...bu satırları yazarken benım kuzum uyuyor...aa unutmadan 14. ay kontrolümüze gittik..saglık ocagına...pnomokok 4. doz asısını oldu..cok agladı ceyinim cok..9.640gr da kilomuz olmus..biraz kilo almıs..mart ayında su çiçeği aşımız var..saglık ocagı yapmıyor..özele gidip vurdurucaz..

bense cok unutkanım..ceylin dogdugundan beri var..gecen hafta sonu adapazarındaydık ya ben biberonları kaynatmaya koy unut..plastik olan avent biberon ve yanında chicco nun cam biberonu vardı. doguma almıstım .. plastik olanlar eridi...bir koku sardı evi..cok kötü koktu aksama kadar cıkmadı kokusu..carsıya cıktık eşimle biberon almaya..1 tane aldık cam biberon..onuda istanbula gelince kırdım..tam bir biberon canavarıyım ben.. sormayın...kala kala 2 biberonu kaldı bizim kızın..onlarında kırılması yakındır diyorum..

ceylinim artık biraz biraz derdini anlatıyor sanki.hergün yeni bişey ögreniyor..büyüyor işte...14 aylık oldu bile..


havadisler bizden bu kadar..ceylinim mutlu annesi mutlu..bu aksam yola cıkıyoruz hafta sonuna kadar yokuz..ama internetimiz olacak..görüşmek üzere...
 
Posted by Picasa

Hiç yorum yok: