17 Nisan 2010

biz..
yoktuk yine...şöyle bir eski yazdıklarıma bakıyorumda biz hiç evde oturmuyoruz ki:-)

adapazarındaydık yine ..1 hafta kaldık..güzel vakit gecirdik kızımla..ortam değişikliği iyi geliyor ..stres atıyoruz ana kız..daha cokda ceylin..neler yapmadık ki..

ceylinim köyde yeni arkadaşlar edindi,tavukları kovaladı,köpeğin peşinden kostu,salıncakta sallandı,dedesinin tarlalarına gitti..gezdi de gezdi.
.
bense artık araba kullanmanın zamanı geldi diyerek biraz pratik yaptım kayınpederim calıstırdı..hendek.akyazı taraflarına gittik trafiğe girdik....iyi kullanıyorum fakat pratiğe ihtiyacım var..biraz daha sürmem ve pratik kazanmam gerekiyor..sevdiğim arabasını ceylinin ve benim emrime bıraktı..10 yıllık ehliyetim var..ceylin dogmadan once ise giderken sürüyordum sonra bıraktım biraz sogumusum ..calısmalara devam..dün ikitelliye giderken kullandım bugunde bahcesehire gittim geldim eşimde yanımdaydı..bekle bizi istanbul. biz geliyoruz:-)))

aslında yazmak istediğim yasanılan olaylar oldu fakat güncelliğini yitirdi...
aklıma gelenler

ceylinimin agzında suan tam 12 diş var 2 tanesinin de yarısı cıktı yani 14 tane diyebiliriz..bu aradada cok mızmız oldu sürekli gün içerisinde pacalarıma yapısıp beni al durumları ve yapısık ikiz hallerimiz..
gün içerisinde bütün odalaraın dolapları asagı iner bosaltır ben toplarım aksama kadar ara ara sürer..ev altüst..
salon oyuncak çöplüğüne döndü arabalar bebekler kitaplar yapbozlar salıncak hersey var ara ara oynuyor bazısının yüzüne bile bakmıyor..
yemekle arası eh işte ..değişim gözteriyor bigün cok güzel yiyor diğer günde hiçbişey yemiyor..
yogurdu agzına koymuyor..yumurtayı cok seven kızım sımdı görmeye bile tahmmülü yok..
bal pekmez hepsini biliyor..bala ba diyor..
sütü severek içiyor arada bisküvi koyuyorum..
eti cici bebe ekmegi..cokkk sevdi bugun 5 tane yedi..bende sevdim cokkk .kıtır kıtır mutlaka deneyin.
bebegım 16 aylık oldu...canımın içi...
resim defteri ve boya kalemiyle denemeler yaptık fakat kalemleri agzına soktugu için biraz rafa kalktı..ama parmak boya calısması yapmak istiyorum..
mutfakta makarnaları kavanozlara koyma ,kürdanları kürdanlıga dizme gibi basit aktiviteler yapıyoruz..cok hosuna gidiyor fikirler bulmam lazım..ceylin bu tarz konularda ve oyunlarda cok etkili..
bugün eşimle migrosa gittik ve bir kitapcıda akıllı bebeklerin oynadıkları 365 oyun isimli kitabı gördüm içeriği hosuma gitti..0-2 yas oyunları var evde yapabılecegımız oyunlar aktiviteler falan..alıp almamakta kararsız kaldım benimde evde o tarz kitabım vardı ama eve gellince keşke alsaydım dedim..benim evdeki kitabımın adı benimle oynarmısın anne..yazarı ali cankırılı..365 eğitici oyun mevcut..oyun üretemeyenlere birebir..ceylin ufakken inceledim fakat oynayacagımız oyun bulamamıstım şimdi tekrar gözden gecirmeliyim diyorum..
bide kitapcıda cıkartmalı dergiler vardı fakat 2 yaş üzeri hayvanlar var cıkartmalar var hayvanın gözünü kulagını veya kuyrugu nesi varsa cıkartmalardan cıkarıp yapıstıryorsun sonrada hayvanın rengıne boyuyorsun cok egıtıcı cok hosuma gitti fakat daha erken oldugunu düşünüyorum büyük cocugu olanlara duyrulur burdan..

ceylinim 2 gündür çiş diyor bi bakıyorum kaka yapmıs..ne yapmalıyım bilmiyorum acaba üzerinde durmalı lazımlık mı almalı yoksa baskı kurmamalı korkutmamalımı??

kızım dede,baba,atti,ba-bal-bu buu-köpek gibi kelimeler söylemeye basladı..cok dilli bıdı bıdı bişeyler anlatıp duruyor..

artık iyice tv nin farkına vardı ..ceylinde cok kapasite var tv ye karsı bütün gün acsan bebek kanalını oturup bakar aksama kadar gıkı cıkmaz..ama ben istemiyorum fazla bakmasını..eger acıksa tv reklamlara bakıyor baska seye bakmıyor ama baby tv acıksa göznün kırpmıyor sanki hipnotize oluyor buda beni korkutuyor..acmamaya calısıyorum tv izlemek yerine oyun oynasın yaramazlık yapsın ...bazen elime kumandayı veriyor ac diyor..inadına acmıyorum...bende gün içerisinde tv yi acan bir insan degılım sadece bazı dizilere bakarım o kadar..

güzel bir haber..gören herkes cok zayıflamıssın diyor..cok değişmişim ..seviniyorum..92 kiloydum suan 76 falanım...daha vermem lazım ama suanda iyiyim..oh be..

hala emiyor ceylinim gecede sık sık uyanıyor..bakalım serüven ne zaman bitecek..görücez..

ceylinime leylak çiçeği aldım köyde bahçeye diktik..ceylinin 1 yaş çiçeği..

karısık kolajlarla gecen zamanlarımız...kolajlardaki kitap ceylinin ilk kitabıdır ve yalayıp yutmustur..


 
Posted by Picasa

1 yorum:

Füsun Karaahmetoğlu dedi ki...

Çok güzel vakit geçirmişsiniz.Yağmurluğuna bayıldım çok yakışmış tam bir küçük hanımefendi.

Sevgiler...